top of page

Assaf Granit
 

Assaf Granit's Logo

About

נולדתי וגדלתי בירושלים, שם למדתי לבשל, במטבח של סבתא שלי ובשיטוט בין הטעמים והניחוחות של העיר – מהדוכנים בשוק אל הסירים של סבתא. הסיפור של סבתי מספר גם את המורשת של הבישול שלי היא נולדה במזרח אירופה שם למדה לבשל מסבתא שלה - ממש כמוני. האוכל שהייתה מבשלת הוא תולדה של השטעטל שבו אבות אבותיו היו גרים, עובדים, אוהבים ומתפללים. כשהיא הגיעה לירושלים היא מצאה עולם אחר לחלוטין, עם שכנים מרחבי העולם, ושלמדו לבשל מהסבתות שלהם – ממש כמוה. ובעצם זה הדבר העיקרי שצריך להבין בקשר לירושלים – היא מרכז העולם והיא מושכת אליה אנשים מרקעים וממעמדות שונים לגמרי. בזמן שסבתי הייתה מבשלת היא הייתה מדברת עם השכנות שלה: השכנה מהדירה הסמוכה הייתה ממרוקו ולימדה אותה להשתמש בזעפרן. השכנה במורד הרחוב הגיעה מתימן ולימדה אותה להכין מלאווח. תמיד רציתי לפתוח מסעדה משלי, כזאת שתעביר את סודות הבישול של סבתי ושל הקולינריה הירושלמית שזכיתי להכיר דרך המטבח שלה. בין אם במחניודה בירושלים, פאלומר בלונדון או בלאגן בפריז, לכל אחת מהמסעדות שלי יש סיפור ואווירה משל עצמה ויחד עם זאת כולן חולקות את המפגש המרתק הזה שיש בין רחובות ירושלים, לבין החוויה המשותפת שלנו מסודות הבישול האירופאים לבין הבישול במטבח העילי.

Lectures & Workshops

ההרצאות והסדנאות של השף אסף גרניט עוסקות ונוגעות לא רק בעולם המסעדנות, חקר גסטרונומי ומכלול התרבויות, אלא גם בעולם היזמות והעסקים. ניתן להתאים את ההרצאות והסדנאות כך שיתאימו לארגון שלך.

ניהול תחת אש

קבלת החלטות תחת לחץ – בין אם במטבח ובין אם במשרד

חדשנות

חווית ההסעדה בעולם המודרני

מסעדנות מא' ועד ת'

איך להצליח בעסקי המסעדנות – מהמספרים הקשים ועד למנות המרשימות

אירועים

אירועים פרטיים ועסקיים המותאמים באופן אישי לצרכי הלקוח

סדנאות

סדנאות בישול והדגמות המותאמות לקבוצות במגזר הפרטי והעסקי

אוכל בראי ההיסטוריה

מה הקשר בין פרדיננד השני לבין ספגטי ברוטב עגבניות

Restaurants

קבוצת 'מחניודה'

MachneYuda

מחניודה

בית יעקב 10, ירושלים

Coal Office

קואל אופיס

2 Bagley Walk, London N1C 4PQ

Shabour

שבור

19 Rue Saint-Sauveur, Paris

Baba

באבא

10 • BOULEVARD MARÉCHAL JUIN

Berta

מחניודה

Stresemannstraße 99, 10963 Berlin

Boubale

בובל׳ה

6 Rue des Archives, 75004 Paris

DKL

הדקל

הדקל 3, ירושלים

Hasadna

הסדנא

דרך חברון 28, ירושלים

Kapara

כפרה

9 Rue d'Alger, 75001 Paris

Sella

סלע

plage de public Saint Barthélemy, 97133

Shana

שנה

14 Rue Saint-Sauveur, Paris

Tekes

טקס

4 bis Rue Saint-Sauveur, 75002 Paris

Tzemah

צמח

הדקל 1, ירושלים

Yudale

יודל׳ה

בית יעקב 11, ירושלים

TV Shows

משחקי השף

תוכנית ריאליטי שבה מתמודדים חובבנים ומקצועיים מתחרים על תואר "השף המוכשר בישראל". השף אסף גרניט, יחד עם שני שפים ישראלים ידועים ומוכשרים משמשים כמנטורים לטבחים הצעירים כשבשלב הראשון הם עוברים אודישנים לבחירת המתמודדים. בשלב השני, לאחר חלוקת המתמודדים לשלוש קבוצות (כל קבוצה מובלת על ידי אחד מהשפים), הקבוצות יתחרו אחת בשנייה עד לגמר שבו המתמודדים הצעירים יתחרו ראש בראש

אוטו אוכל

תכנית האחות של "משחקי השף", שבה המתמודדים הם המנטורים עצמם. השפים אסף גרניט, מושיק רוט ומאיר אדוני מתחרים על תואר "המנה הטובה יותר". כל אחד מהשפים מצוייד באוטו אוכל עם מטבח מצוייד ובאסיסטנט (דמות ישראלית מוכרת) ובמטרה – להרכיב מנה המחוברת לעיר שבה נערך הפרק. כל זוג מתמודדים, שף וידוען, מקבלים שעה אחת בלבד להשלים את המשימה. השופטים בתחרות הם עוברי האורח במקום.

מהפכה במטבח

הפורמט הישראלי ל"בעזרת השף" של גורדון רמזי. השף אסף גרניט מבקר במסעדות שונות החוות קשיים ניהוליים וקולנריים. יחד עם בעל המסעדה השף גרניט בוחן את העסק, מאתר את המקומות בהן המסעדה אינה מתנהלת כשורה ומלווה את תהליך השיקום של העסק ברמה הניהולית, ויזואלית וקולינרית.

Special Projects

The ACT Innovation Hub

Connecting FoodTech & Culinary

הקמת ACT Innovation Hub היא חלק מהאסטרטגיה של השותפים,
השף אסף גרניט, מרב אורן וכרמית אורון
להצמיח סטרטאפים טכנולוגיים מעולמות הפודטק.

מרכז החדשנות ACT מתמקד בסיוע לסטרטאפים בגיבוש האסטרטגיה הקולינרית וה-GO TO MARKET שלהם, שיתופי פעולה עם חברות רב לאומיות וגיוס השקעה.

במסגרת הפעילות השותפים מלווים את היזמים ואת תהליך פיתוח המוצרים במודל חדשני שפותח על ידם, הכולל מיקור חוץ של שירותי שף מייעץ,
שיאפשר לחברות לעשות את המעבר מחברת טכנולוגיה לחברת מזון.

CookBooks

The Palomar Cookbook

פאלומר - הספר

מדרום ספרד דרך צפון אפריקה ועד למזרח התיכון, ספרה של מסעדת 'פאלומר' זוכת הפרסים, לוקח מנות מסורתיות ומתרגם אותם למטבח המודרני דרך עיניו של שף.

Otto Ochel Cookbook

אוטו אוכל - טעימה מירושלים

23 שכונות, 23 אורחים, 23 מתכונים. 'אוטו אוכל' הוא מסע קולינרי – חברתי – אמנותי של השף אסף גרניט שחובר ל'עונת התרבות' ברחובות ירושלים

Awards

Michelin Star

2021-2024

Best restaurant in UK

2015

Most Creative Restaurant 

2021

Most Creative Restaurant 

2021

Most Creative Restaurant 

2021

Most Creative Restaurant 

2021

</